Festiwalu Pięknej Książki! 15 września 2018 roku – to już trzecia edycja ! Piaseczyński rynek wypełnią stoiska ok. 20 wydawców pięknych książek – oryginalnie wydanych, wyróżniających się nietuzinkową formą, będących małymi dziełami sztuki od pierwszej do ostatniej strony. Przez cały dzień będzie można poczytać  lub wypożyczycie książki w Bibliotecznej Czytelni Plenerowej, spotkać się z autorami oraz ilustratorami, którzy z przyjemnością będą podpisywać swoje książki . Będzie można  obejrzycie lub  kupić książki pachnące jeszcze nowością lub wziąć udział w akcji bookcrossingowej.

Podczas festiwalu czekają nas emocje związane nie tylko z obcowaniem z wyjątkową literaturą. W jego trakcie poznamy bowiem i nagrodzimy laureatów konkursu „Piaseczyńskie rzeźby Józefa Wilkonia”, a swoją premierę mieć będzie audiobook z ,,Piaseczyńskimi legendami”.

Zaplanowaliśmy aż trzy koncerty
Festiwal rozpocznie się o godz.12.00 koncertem Joszka Brody,
o 16.00 Beatriz Blanco zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Tan Lajos -Tak Daleko”. Na zakończenie wysłuchamy piosenek poetyckich w wykonaniu Janka Traczyka.

dwa przedstawiania Teatralne

Koło Teatralne „Cisza na Scenie” przygotowało dla naszej publiczności niespodziankę – interpretację „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Obejrzymy ją podczas festiwalu w języku migowym – o godz. 14.50

Teatr Arlekin zaprezentuje przedstawienie „Brzechwa dzieciom”

Zapraszamy również do Przystanki Kultura o godz.15.00 na spotkanie Panią Małgorzatą Karoliną Piekarska prezeską Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz autokarami i działaczkami w SPP paniami Marią Marjańska Czernik, Katarzyną Boruń-Jagodzińska i Małgorzata Strękowską- Zaremba.

Dla każdego znajdzie się coś miłego. Przygotowaliśmy wiele wspaniałości zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi obejrzą przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie, a Ci nieco starsi pobawią się przy koncertach na żywo. Na dzieci będą ponadto czekać animatorzy z takimi atrakcjami jak: Koło Fortuny, kącik plastyczny, warsztaty tworzenia zakładek, Zagadkowa Sowa, Różowa Gra Biblioteczna, Nakarm Smoka czy malowanie kredą. Nie zabraknie również zaskakujących happeningów.
Festiwal Pięknej Książki jest realizowany przez Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli

Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział Warszawski. Polski Związek Głuchych Zarząd Główny

 

plakat Piaseczno Ludzie Książki 2018