Festiwal Pięknej Książki – Piaseczno Ludzie Książki

Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno – Ludzie – Książki” odbywa się co roku od 2016 roku w połowie września.

Ma on na celu zwiększenie obecności książki w życiu społeczeństwa gminy Piaseczno, powiatu oraz Mazowsza. Chcemy to osiągnąć promując książkę artystyczna, na której wartość składa się tekst, ilustracja, typografia, poziom edycji. Takie publikacje są medium upowszechniającym kulturę na wielu płaszczyznach, w obrębie którego wspierają się wzajemnie jej różne dziedziny. Poprzez literaturę trafia do odbiorcy sztuka plastyczna, a artystyczna forma odpowiadająca współczesnej wrażliwości propaguje dorobek literacki zwłaszcza wśród obecnych pokoleń. Ważnym elementem Festiwalu jest poszukiwanie i popularyzacja książkowych dokonań powiązanych z Piasecznem. Naszym staraniem ukazały się dwie publikacje oraz powstała strona internetowa pod wspólnym tytułem „Literacka Mapa Piaseczna”. Zaprezentowaliśmy w ten sposób kilkadziesiąt postaci pisarzy i ludzi książki związanych poprzez swoje życie i twórczość z tym miejscem.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się online, więcej informacji dostępnych tutaj.

V Festiwal Pięknej Książki 2020 dostępny online:

• youtube Biblioteki Publicznej w Piasecznie
  • strona Biblioteki Publicznej w Piasecznie