Józef Wilkoń został zaproszony przez Fundacje Stefana Zavrela  we Włoszech  jako gość honorowy  36 spotkań ilustratorów organizowanych w  Sarmede.

Wydarzenie rozpoczęło sie 27 października 2018 otwarciem wystawy prezentującej wybrane prace kilkunastu ilustratorów z całego świata , Jak również przekrojowa wystawę dzieł Józefa Wilkonia pokazującą najważniejsze ilustracje Józefa Wilkonia. do takich książek ajak: „Siedem księżyców” Wandy Chotomskiej”.” Leophantera” Piotra Wilkonia, ” Zbuntowany Elektron ” Józefa Wilkonia,  „Pan Tadeusz ” Adama Mickiewicza””Don Kichote  ” Cervantesa  Na wystawie prezentowane są również rzeźby Józefa Wilkonia min.  monumentalna gruoa „Don KIchot i Sancho Pansa”

Wystawie towarzyszy katalog jak również  książka dla dzieci ,opowieść o Don Kichocie pt.:”Ronzinante e don Chiscotte ” Laury Simeoni z ilustracjami Józefa Wilkonia

Kuratorem wystawy jest Gabriel Pacheco

Wystawa będzie trwała do 21 lutego  2019 r następnie do końca września  2019 będzie prezentowana w innych miastach włoskich. http://fondazionezavrel.it/mostra/ospite-donore-josef-wilkon/